kryszna, kriszna, hare, reinkarnacja, indie, festiwal, ISKCON, vaisnava, wschód, religia, sekta, joga, bóg, budda, jezus, duchowość, yoga, wegatarianizm, portal, taniec indyjski, kamasutra
    niedziela, 26 maja 2019 
    

Filozofia Kryszny

Śrila Prabhupad

ISKCON

Podręcznik

Sentencje

Zadaj pytanie

Kategorie pytań

Chronologicznie

Refleksje

Wykłady


Sonda
Czym dla Ciebie jest Hare Kryszna?
Niebezpieczną sektą
Przejściową modą z Ameryki
Grupą nieszkodliwych dziwaków
Jedną z wielu religii
Autentyczną ścieżką prowadzącą do Boga
Nie mam zdania

Powered by PHP

Powered by MySQL


Sotiko - Internet dla Ciebie!


Znalazłeś błąd lub niedziałający link? Napisz do webmastera.
Bazar Vrinda.Net.pl


Zadaj pytanie – Mahabharata
Czym zajmowały się inne osoby znajdujące się na polu Kurukszetra, podczas gdy Śri Kryszna wypowiadał Bhagavad-gitę? Dlaczego tak po prostu czekali, mimo że zadęciem w konchy obwieszczono rozpoczęcie bitwy? Dlaczego Arjuna poprosił, aby Kryszna poprowadził jego rydwan na środek pola bitewnego tuż po rozpoczęciu bitwy, a nie przed?


odpowiedź
Maharaja Parikszit był chroniony przez Pana Krysznę w łonie Uttary, jako że był on czystym wielbicielem. W związku z tym:
a) Mówi się, że tacy wzniośli wielbiciele nie muszą rodzić się ponownie w tym świecie i że po śmierci udają się do świata duchowego. Dlaczego więc Parikszit Maharaj narodził się ponownie?
b) Jeżeli został on ocalony przez Pana Krysznę będąc w łonie, dlaczego Pan Kryszna nie uratował go ponownie, kiedy popełnił on grzech przywołując tym samym śmierć ?


odpowiedź
Jako historyka, interesującego się m. in. heraldyką (nauka o herbach, godłach, itd.), intryguje mnie proporzec bojowy Arjuny. Werset z Bhagavad-Gity (1,20) wspomina tylko o małpie. W przekładzie Śrila Prabhupada jest Hanuman. Rozmaite ilustracje, z różnych epok, przedstawiają również proporzec z Hanumanem, w naturalnych kolorach lub złocistego, na czerwonym polu. Czy w Mahabharacie lub innych pismach są jakieś dokładniejsze opisy tego proporca? A jeśli nie, to na czym opiera się ta tradycja? Piotr


odpowiedź
Mam problem z udzieleniem komuś pełnej odpowiedzi na pytanie, dlaczego Pan Kryszna namawiał Arjunę do zabijania. Generalnie odpowiedziałem, iż Kamsa został ostrzeżony wcześniej, iż królestwo tak naprawdę nie należy do niego i ma wywiązać się z umowy oddania go po 6 latach. Na pewno to nie jest wszystko, co można by równie na pierwszym miejscu tu wymienić tak jak i tamto. Poza tym nie stali po stronie w tym wypadku ani prawa ani Pana Boga. Wierszal


odpowiedź
Proszę o wyjaśnienie, dlaczego Arjuna zabił błagającego o życie i bezbronnego Karnę. Czy nie złamał on swoim czynem kodeksu ksatriyów? Robert


odpowiedź

Chcesz zadać pytanie? Nie wahaj się
Wszystkie pola oznaczone czerwoną gwiazdką (*) muszą być wypełnione. Adres e-mail posłuży wyłącznie do poinformowania Cię, że odpowiedź na Twoje pytanie jest już gotowa.


Imię i nazwisko lub nick *

Adres e-mail *

Twoje pytanie *Sentencja
"Ryby, żółwie i ptaki wychowują swe młode poprzez patrzenie, myślenie i dotyk. W taki sam sposób święte osoby dbają o swych uczniów."
Canakya Pandit
(Canakya-niti Śastra, 4.3)
Więcej

Fotoreportaż
review
20.09.2016
Więcej

 
  Redakcja     Współpraca     Kontakt     Newsletter     Statystyki  
| |   Ustaw jako stronę startową   |   Poleć nas znajomemu   |
 
 

Copyright 1999-2019 by Vrinda.Net.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt graficzny i wykonanie Dharani Design.

Vrinda.Net.pl
 
Strona startowa Vedanta OnLine Katalog stron WWW