kryszna, kriszna, hare, reinkarnacja, indie, festiwal, ISKCON, vaisnava, wschód, religia, sekta, joga, bóg, budda, jezus, duchowość, yoga, wegatarianizm, portal, taniec indyjski, kamasutra
    niedziela, 26 maja 2019 
    

Filozofia Kryszny

Śrila Prabhupad

ISKCON

Podręcznik

Sentencje

Zadaj pytanie

Kategorie pytań

Chronologicznie

Refleksje

Wykłady


Sonda
Czym dla Ciebie jest Hare Kryszna?
Niebezpieczną sektą
Przejściową modą z Ameryki
Grupą nieszkodliwych dziwaków
Jedną z wielu religii
Autentyczną ścieżką prowadzącą do Boga
Nie mam zdania

Powered by PHP

Powered by MySQL


Sotiko - Internet dla Ciebie!


Znalazłeś błąd lub niedziałający link? Napisz do webmastera.
Bazar Vrinda.Net.pl


Zadaj pytanie – Służba oddania
Czytając podstawowe książki z Bhaktivedanta Book Trust gdzieś przewinął mi się fragment, że do wyzwolenia wiedzie kilka dróg: sankhya – przez filozofie, przez słuchanie (?), dobroczynnośc... Niestety dalej nie pamiętam. Czy ktoś mógłby w skrócie przybliżyć ten temat? głodna wiedzy


odpowiedź
Czy można wielbić Bóstwa w domu nie będąc inicjowanym (nie mam żadnej inicjacji, a chciałbym wielbić Gaura-Nitai we własnym zakresie) i czy musi ono być takie jak w świątyniach. Bedu


odpowiedź
Jak Kryszna odnosi się do mężczyzny, który chce być z nim związany miłością małżeńską (tak, chodzi mi o homoseksualistę). Bedu


odpowiedź
Jak najlepiej podporządkować się Panu Krysznie, tak, aby jak najszybciej uwolnić się od grzechów i zaangażować się w służbę dla Pana z pełną determinacją?


odpowiedź
W jaki sposób mogę ofiarowywać pokarm Bogu? Czy jest to jakaś specjalna formułka, czy po prostu wystarczy np. w myślach coś powiedzieś "od siebie"? Magda


odpowiedź
W jednej publikacji dotyczącej Bhakti-vriksa przeczytałem następujące stwierdzenie: "NIE MOŻNA BYĆ SZCZĘŚLIWYM DOPÓTY, DOPÓKI NIE PODEJMIE SIĘ ŚWIADOMOŚCI KRYSZNY." Czy mógłbyś podać proszę, jaka śloka w której sastrze wskazuje na taką dobitną konkluzję?


odpowiedź
Jeśli ktoś podejmuje Świadomość Kryszny w efekcie swojej przeszłej karmy, jaka jest potrzeba nauczania? Czy to dlatego w Hinduizmie nie istnieje właściwie koncepcja nauczania?


odpowiedź
Odnosząc się do niedawnego odejścia Jego Łaski Tamal Kryszna Maharaja, jak powinno się interpretować fakt, że opuścił ciało w wypadku? Czy to karma? Czy czyści wielbiciele również mają karmę? W jakim stanie umysłu Maharaja mógł wtedy być? To stało się tak nagle. Czy powrócił do Boga? Dlaczego taka śmierć? Jak ma się do tego oznajmienie Kryszny, że Jego wielbiciel nigdy nie zginie? Na koniec jestem przekonany, że Maharaj udał się do Boga, ale jak mam nauczać w kongregacji, jeśli zostanę o to zapytany? Proszę o wybaczenie jakichkolwiek obraz popełnionych w związku z naturą tych pytań. Wszelka chwała Jego Łasce Tamal Kryszna Goswamiemu ki, Jai!


odpowiedź
Na stronie 32 Śri Iśopanisad, w matrze 3, Śrila Prabhupad omawia znaczenie słowa atma-sambhavita. Czy wielbicieli, którzy podejmują proces Świadomości Kryszny mając materialne pragnienia (sławy i uznania) i przez to ostatecznie upadają z tej ścieżki, czeka podobne przeznaczenie jak w przypadku asurów?


odpowiedź
W Śri Iśopanisad, mantra 3, str. 30, Śrila Prabhupad mówi: "Przeznaczeniem zabójcy duszy jest najciemniejszy region ignorancji i nieustające cierpienia." Czy 'nieustające' oznacza tu 'na zawsze' lub 'wiecznie'? Czy dla takich żywych istot istnieje nadzieja, czy też na zawsze skazane są one na niższe systemy planetarne?


odpowiedź
dalej

Chcesz zadać pytanie? Nie wahaj się
Wszystkie pola oznaczone czerwoną gwiazdką (*) muszą być wypełnione. Adres e-mail posłuży wyłącznie do poinformowania Cię, że odpowiedź na Twoje pytanie jest już gotowa.


Imię i nazwisko lub nick *

Adres e-mail *

Twoje pytanie *Sentencja
"Pieść syna przez pierwsze pięć lat życia, przez następne dzisięć bądź dla niego surowy, a gdy osiągnie szesnaście lat stań się jego przyjacielem."
Canakya Pandit
(Canakya-niti Śastra, 3.18)
Więcej

Fotoreportaż
review
20.09.2016
Więcej

 
  Redakcja     Współpraca     Kontakt     Newsletter     Statystyki  
| |   Ustaw jako stronę startową   |   Poleć nas znajomemu   |
 
 

Copyright 1999-2019 by Vrinda.Net.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt graficzny i wykonanie Dharani Design.

Vrinda.Net.pl
 
Strona startowa Vedanta OnLine Katalog stron WWW