kryszna, kriszna, hare, reinkarnacja, indie, festiwal, ISKCON, vaisnava, wschód, religia, sekta, joga, bóg, budda, jezus, duchowość, yoga, wegatarianizm, portal, taniec indyjski, kamasutra
    niedziela, 26 maja 2019 
    

Filozofia Kryszny

Śrila Prabhupad

ISKCON

Podręcznik

Sentencje

Zadaj pytanie

Kategorie pytań

Chronologicznie

Refleksje

Wykłady


Sonda
Czym dla Ciebie jest Hare Kryszna?
Niebezpieczną sektą
Przejściową modą z Ameryki
Grupą nieszkodliwych dziwaków
Jedną z wielu religii
Autentyczną ścieżką prowadzącą do Boga
Nie mam zdania

Powered by PHP

Powered by MySQL


Sotiko - Internet dla Ciebie!


Znalazłeś błąd lub niedziałający link? Napisz do webmastera.
Konto w domenie vrinda.net.pl


Zadaj pytanie – Wiedza o Bogu
Czym różnią się inkarnacje Pana Sri Kryszny od ekspansji? Kasia


odpowiedź
Jaka jest dokładna symbolika liczby 108? Agni


odpowiedź
Dlaczego Kryszna będąc we Vrndavanie miał błękitny kolor skóry? Agni


odpowiedź
Wiem, że Najwyższa Dusza ma różne rodzaje energii mianowicie duchową i materialną. Może i jest we wszystkim swoim stworzeniu. Ja chciałem się spytać czy czczenie Boga pod postacią figury nie jest bałwochwalstwem, czy te figury nie odciągają wielbicieli od samego Boga dając im tylko skromną imitację, coś na rodzaj odbicia w zakurzonym lustrze lub starej poniszczonej fotografii? Mariusz


odpowiedź
Jak Kryszna opuścił świat materialny w swoich lila?


odpowiedź
Zgodnie z Bhagavad Gitą 18.61 Najwyższy Pan usytuowany jest w sercu każdej istoty. Jednak według Brahma Samhity Paramatma znajduje się również wewnątrz każdego atomu "andantarasatam paramanu chayantarastam" Skoro więc mówię, że Pan jest w moim sercu, czy nie jest On również w mojej ręce, skoro obecny jest w każdym atomie? Co oznacza stwierdzenie, że Pan jest w każdym atomie?


odpowiedź
Przyjaciel powiedział mi, że po bitwie na polu Kurukszetra Kryszna nigdy nie wrócił już do Vrindavan. Jednak Caitanya-Caritamrta mówi, że to Visnu odszedł do Mathury, a Kryszna nigdy nie opuszcza Vrindavan. Z drugiej strony mamy Ratha Yatrę, która jest pamiątką powrotu Kryszny do Vrindavan. Czy mógłbyś to wyjaśnić?


odpowiedź
Mówi się, że Kryszna jest źródłem, czy też przyczyną wszystkich inkarnacji i żywych istot. Z Kryszny pojawia się Visnu i wszystkie inne ekspansje. Czy to oznacza, że był taki czas, kiedy nie było żadnych ekspansji? Mówi się, że w świecie duchowym czas nie istnieje, czy też, że czas daje się odczuć tylko poprzez swoją nieobecność. Ale kiedy tylko użyjemy słowa "źródło pochodzenia", czynnik czasu zaraz staje nam przed oczami. Co więc oznacza "źródło pochodzenia" w odniesieniu do spraw duchowych?


odpowiedź
Mam pytanie w związku z Panem Balaramem. W dziale Filozofii przeczytałam, że Pan Baladev pije ze swymi Gopi alkoholowy nektar wypływający z drzewa i później tańczą w ekstatycznym tańcu rasa. Nie wiem jak mam to rozumieć. Nie wiem też, z jakiej perspektywy mam na to patrzeć. Proszę o wytłumaczenie gdyż to dla mnie trochę niejasne. Asia K.


odpowiedź
Bóg jest bogiem zawsze to wiem z Wed, ale jeśli zwykła istota zajmuje się tylko intonowaniem jego imion i czynnościami, które zadawalają jego proste potrzeby życia, robi przecież dokładnie to, co zrobiłby Bóg-Kryszna w tym wieku, więc chyba można powiedzieć, że jest Kryszną. Tak czy Nie proszę powiedzcie, co powiedziałby Swami. Marcin G.


odpowiedź
dalej

Chcesz zadać pytanie? Nie wahaj się
Wszystkie pola oznaczone czerwoną gwiazdką (*) muszą być wypełnione. Adres e-mail posłuży wyłącznie do poinformowania Cię, że odpowiedź na Twoje pytanie jest już gotowa.


Imię i nazwisko lub nick *

Adres e-mail *

Twoje pytanie *Sentencja
"Pieść syna przez pierwsze pięć lat życia, przez następne dzisięć bądź dla niego surowy, a gdy osiągnie szesnaście lat stań się jego przyjacielem."
Canakya Pandit
(Canakya-niti Śastra, 3.18)
Więcej

Fotoreportaż
review
20.09.2016
Więcej

 
  Redakcja     Współpraca     Kontakt     Newsletter     Statystyki  
| |   Ustaw jako stronę startową   |   Poleć nas znajomemu   |
 
 

Copyright 1999-2019 by Vrinda.Net.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt graficzny i wykonanie Dharani Design.

Vrinda.Net.pl
 
Strona startowa Vedanta OnLine Katalog stron WWW