kryszna, kriszna, hare, reinkarnacja, indie, festiwal, ISKCON, vaisnava, wschód, religia, sekta, joga, bóg, budda, jezus, duchowość, yoga, wegatarianizm, portal, taniec indyjski, kamasutra
    poniedziałek, 27 maja 2019 
    

Filozofia Kryszny

Śrila Prabhupad

ISKCON

Podręcznik

Sentencje

Zadaj pytanie

Refleksje

Wykłady


Sonda
Czym dla Ciebie jest Hare Kryszna?
Niebezpieczną sektą
Przejściową modą z Ameryki
Grupą nieszkodliwych dziwaków
Jedną z wielu religii
Autentyczną ścieżką prowadzącą do Boga
Nie mam zdania

Powered by PHP

Powered by MySQL


Sotiko - Internet dla Ciebie!


Znalazłeś błąd lub niedziałający link? Napisz do webmastera.
Bazar Vrinda.Net.pl


ODPOWIEDŹ NA CZEKAJĄC NA ODDECH
Oddychając pełną piersią
Vrinda, 07.04.2005 13:58 — Siva das

W swym artykule Dasanudasa Vanacari wyraża opinię, że do opuszczania ISKCON-u przyczyniają się obrazy oraz brak siły duchowej. Nie mogę się z nim zgodzić w tej kwestii, ponieważ z mojego doświadczenia wynika, że większość z tych, którzy odeszli, odeszli ponieważ chcieli po prostu robić co innego w życiu. Nie ma wątpliwości, że mały procent odejść spowodowany był bezpośrednimi zatargami z władzami, nie znam jednak nikogo, kto odszedłby z powodu "jakiegoś upadku". Jeśli przez "upadek" uważa on łamanie 4 zasad regulujących, mogę go zapewnić, że większość nie podeszłych wiekiem członków tradycyjnego Joga Aśramu utrzyma taki poziom wyrzeczenia zmysłowego jedynie przez ograniczony okres czasu. To jednak nie powoduje, że odchodzą. Bardzo niewiele osób w ISKCON-ie nigdy nie "upadło", jeśli było jego członkami przez jakikolwiek czas. Nie to jest bodźcem do odchodzenia z ISKCON-u.
Wyślij do znajomego Wydrukuj ten tekst Komentarze: 31 Czytaj
POZOSTAĆ W ISKCON-IE
Czekając na oddech
Vrinda, 15.03.2005 00:09 — Dasanudasa Vanacari

Zachowanie entuzjazmu w życiu duchowym z pewnością jest jednym z największych wyzwań, przed jakim stają bhaktowie. Jedną stroną tego dylematu są nieuniknione trudności w praktykowaniu Bhakti żyjąc w materialistycznym społeczeństwie oddanym zadowalaniu zmysłów, drugą zaś – problemy w samym ruchu. Obie mogą prowadzić do utraty entuzjazmu, jeśli aspirujący wielbiciel nie podejdzie do nich właściwie. Zmagając się z tym problemem we własnym życiu, doszedłem do pewnych przemyśleń, które mogą okazać się pomocne dla innych wielbicieli. W obu przypadkach, lekarstwem jest powrót do przyczyny, dla której w ogóle staliśmy się wielbicielami – do miłości do Boga.
Wyślij do znajomego Wydrukuj ten tekst Komentarze: 27 Czytaj
RÓŻNICA TYLKO W NAZEWNICTWIE?
Rzeczywistość jest jedna i ta sama
Vrinda, 29.09.2003 23:08 — muchabzz

Rzeczywistość jest jedna i ta sama – różnica jest tylko w nazewnictwie i różnorodności form. Nad jeziorem są trzy czy cztery ghaty dla różnych grup -społecznych. Hindusi pijący wodę nazywają ją dżal, Muzułmanie mówią pani a Brytyjczycy używają słowa water. Wszyscy oni mówią o tym samym, różnica jest wyłącznie w nazwie.
Wyślij do znajomego Wydrukuj ten tekst Komentarze: 3 Czytaj
NOWE TOWARZYSTWO CZY STANDARD PRABHUPADA
Dlaczego propagować nasze słabości jako filozofię?
Vrinda, 05.09.2003 17:47 — Daman Krishna das
Aktualizacja 08.09.2003 14:45

To smutne, że zamiast dyskutowania Kryszna-katha, zapanowała tendencja tworzenia filozofii z naszych słabości. Każdy ma pewne karmicznie słabe punkty – niech to będzie homoseksualizm, uzależnienie od zadowalania zmysłów, tendencja do krytykowania, słaba sadhana, brak smaku do życia duchowego. Niektórzy wielbiciele mogli odczuć, że w przeszłosci ISKCON zaniedbał wysłuchiwania osobistych, psychologicznych potrzeb swoich czlonkow, co teraz powinno zostać zmienione i wyregulowane.
Wyślij do znajomego Wydrukuj ten tekst Komentarze: 29 Czytaj
KILKA REFLEKSJI O NAS SAMYCH
Czy wielbiciel nigdy nie ginie?
Vrinda, 26.05.2003 22:05 — Dharanikanta das

Dokładnie dwa lata temu w wypadku samochodowym niedaleko Wrocławia, stracił życie jeden z polskich wielbicieli, Ratnanga das. Niecałe dziesięć miesięcy później w drodze z Mayapur do Kalkuty zginęli Tamal Kryszna Goswami i Vrindavaneśvari dasi, których samochód zderzył się z autem przecinającym główną drogę. O podobnych zdarzeniach zawsze było słychać i często przestrzegano o ostrożności na drogach.
Wyślij do znajomego Wydrukuj ten tekst Komentarze: 5 Czytaj
JAK REKLAMA KSZTAŁTUJE POGLĄDY
Kim jesteś bez wpływu mediów?
Vrinda, 16.02.2003 14:04 — Dharanikanta das

Czy zastanawiasz się czasem, kim naprawdę jesteś i czego rzeczywiście chcesz Ty jako TY? Co by się stało, gdyby "odciąć Cię" od wszystkich informacji i afirmacji, którymi jesteśmy codziennie karmieni przez media w postaci reklam, telewizji, radia, prasy i billboardów? Zapytasz być może, skąd te dziwne pytania – przecież ja doskonale wiem kim jestem i czego pragnę. Ale czy rzeczywiście?
Wyślij do znajomego Wydrukuj ten tekst Komentarze: 5 Czytaj
LIST DO WSZYSTKICH, KOCHAJĄCYCH BOGA
Zabijaj Piotrze i jedz!
Vrinda, 13.01.2003 21:24 — Hubert Koniaszewski

1

Kochani Wielbiciele

Trzy tysiące lat po rozpoczęciu się Kali-Yugi, epoce kłótni, walk i niepotrzebnego gadulstwa, na ziemię zstąpiła Boska Istota – Jezus Chrystus. Był On uosobieniem współczucia, dobroci, prawdziwej dharmy oraz nadzwyczaj doskonałej miłości. Wielu Go kochało, wielu nienawidziło, jednak gdziekolwiek się pojawiał nikt nie mógł oprzeć się Jego doskonałej wiedzy, charyźmie oraz nadludzkiej osobowości, która skradła tysiące serc.
Wyślij do znajomego Wydrukuj ten tekst Komentarze: 5 Czytaj
WYŚCIG PO MOKRE PRANIE
Deszczowa lekcja
Vrinda, 27.12.2002 01:12 — Giridhari das

Do napisania tego artykułu skłoniła mnie jedna bardzo zabawna sytuacja. Wydawać by się mogło, że na pierwszy rzut oka błaha i banalna, ale z drugiej strony można z niej wyciągnąć wiele wniosków i przemyśleń dla siebie. Nie chciałbym również, aby tekst ten został przez niektórych czytelników odebrany jako obraźliwy, czy naśmiewający się z kogokolwiek. Opisując tę historię mam zamiar przedstawić tylko w jasnym świetle, jak niektóre osoby i ich postępowanie jest odbierane czasem przez innych, patrzących na to z boku.
Wyślij do znajomego Wydrukuj ten tekst Komentarze: 97 Czytaj
SZTUCZNE ŻYCIE
Naukowa zabawka czy bitwa o bycie Bogiem?
Vrinda, 10.11.2002 23:36 —

Może ktoś z Was oglądał "Matrix", film w którym bohater odkrywał, że życie, które zawsze uważał za to jedyne, realne, tak naprawdę takim nie jest. Okazało się, że wszystko to, co było dla niego rzeczywistością, było jedynie wirtualnym światem. Nikt z nas zapewne nie przypuszczał, że coś takiego rzeczywiście może mieć miejsce, chociaż film zaiste pobudza wyobraźnie.
Wyślij do znajomego Wydrukuj ten tekst Komentarze: 2 Czytaj
PRZYJACIEL
List od Kryszny
Vrinda, 20.08.2002 15:36 — bh. Dariusz

Mój kochany przyjacielu jak ci się wiedzie? Piszę do ciebie list, aby ci powiedzieć, że cię kocham i tęsknię za tobą.
Wyślij do znajomego Wydrukuj ten tekst Komentarze: 2 Czytaj

Lista Poprzednie
Wasze SMS-y
Więcej

Fotoreportaż
review
20.09.2016
Więcej

 
  Redakcja     Współpraca     Kontakt     Newsletter     Statystyki  
| |   Ustaw jako stronę startową   |   Poleć nas znajomemu   |
 
 

Copyright 1999-2019 by Vrinda.Net.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt graficzny i wykonanie Dharani Design.

Vrinda.Net.pl
 
Strona startowa Vedanta OnLine Katalog stron WWW