Vrinda.Net.pl - Portal polskiej społeczności Vaisnava
czwartek, 25 kwietnia 2019

Czy to wegetariańskie?
Vrinda, 27.02.2005 – Radhakanta das

Dnia 17.02.2005 na kanale TVP przedstawiono w programie pt. "Uwaga" szokujący raport na temat sposobów przechowywania i produkcji żelatyny w pewnym zakładzie w Zgierzu.

Nie byłoby to może interesujące dla wegetarian gdyby nie powtarzana w tym programie informacja, że głównym odbiorcą tej bardzo złej jakości żelatyny jest firma BAKOMA – producent produktów mlecznych min. jogurtów. Od czasu afery "wściekłych krów" firma ta przestała ujawniać na opakowaniach produktów fakt dodawania żelatyny jako elementu składowego swych wyrobów podając zamiast tego słowo "pektyna". Niestety w "Uwadze" ujawniono, że BAKOMA stosuje żelatynę masowo i to takiej jakości, że nawet osoby jedzące mięso mogą odczuwać strach przed tym jakie choroby może wywołać ta nieprawidłowo, wbrew ustalonym normom i zasadom produkcji, wytwarzana substancja.

Nie jest więc prawdą jakoby niemal wszystkie firmy "mleczne" już się nawróciły po aferach ze zwierzętami i stosują wegetariańskie substytuty. Zalecam korzystać z tych firm, które jeszcze wiele lat temu nie podawały w składzie mięsnych substancji, bo te, które już raz to wprowadziły niechętnie zmieniają coś w technologii. Oczywiście nie ma gwarancji, że i te wydające się bardziej przyjazne wegetarianizmowi nie stosują "po cichu" niewegetariańskich substancji – jednak jeśli już coś wiemy tak jak o BAKOMIE (100% pewności – można zadzwonić do redakcji programu "Uwaga") to powinniśmy takie firmy odrzucić.

http://vrinda.net.pl

Wydrukowano z portalu Vrinda.Net.pl

Adres tego artykułu w Internecie:
http://vrinda.net.pl/zdrowie/news.php?lin=&str=2&ser=zdrowie&sek=wegetarianizm&id=1189

Copyright 1999-2019 by Vrinda.Net.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt graficzny i wykonanie Dharani Design.

Vrinda.Net.pl