Vrinda.Net.pl - Portal polskiej społeczności Vaisnava
środa, 20 marca 2019

Kostrzyn wielobarwny
Vrinda, 29.08.2005 – mag

XI Przystanek Woodstock już na początku sierpnia

Na XI Przystanek Woodstock przyjadą nasi koledzy z Niemiec. Od kilku miesięcy w Ich kraju prowadzona jest akcja Informacyjna o festiwalu, który odbędzie się 5 i 6 sierpnia, w Kostrzynie nad Odrą.


Zapowiedzią tego, że nasi i zachodni sąsiedzi będą mieli swój udział w tegorocznym festiwalu jest choćby fakt, iż zagrają na nim trzy niemieckie kapele, poczynając od słynnej punkowej formacji Die Toten Hosen, a kończąc na mało znanych, jak Beatsteaks czy Knorkator. A nasi? Kompletna lista zespołów znana będzie na początku j lipca. Dziś natomiast wiadomo, i że zagra Pogodno, KSU – legenda polskiego punka, Raz Dwa Trzy, debiutujące Lao Che i Krzysztof Jaryczewski z gośćmi, który przypomni największe i przeboje Oddziału Zamkniętego. Oprócz tego zobaczymy na scenie laureata Plebiscytu Złotego Bączka, czyli kapelę, która zdobyła największe uznanie publiczności po ubiegłorocznym koncercie. Właśnie trwa finał plebiscytu, a o bączka walczą: Hey, Dezerter, Armia, i Farben Lehre i Hunter.

Folkowe granie

Nie zbraknie też czegoś dla miłośników skocznych brzmień. W Kostrzynie znów stanie scena folkowa, grająca przez cały j piątek i sobotę, a prowadzona przez zespół Carrantuohill. Pozytywne dźwięki rozlegną się także ze sceny Pokojowej Wioski Kriszny.

Woodstock to nie tylko koncerty, to także dwa dni życia: poza domem. Na uczestników zabawy czeka ogromne pole namiotowe, które pomieści wszystkich chętnych. Z każdego jego punktu widać scenę – w tym roku stanie ona w nowym miejscu. I przez te dwa dni, od 16 do 3.00 w nocy, będzie rozbrzmiewać muzyką.

Światła i prysznice

Pole namiotowe zyska dodatkowe oświetlenie, kilka setek kranów umożliwiających przystankowiczom prysznic oraz mnóstwo automatów telefonicznych – każdy będzie mógł zadzwonić do domu, do rodziców czy znajomych. Nie zabraknie też polowej poczty z okolicznościowymi kartkami i stemplami, polowej kasy biletowej PKP, bankomatów, kantoru wymiany walut oraz kawiarenki internatowej.

Na festiwalu pojawią się także przedstawiciele różnych organizacji pozarządowych, takich jak Stowarzyszenia Familia, które walczy z narkotykami, Stowarzyszenia Nigdy Więcej, Amnesty International czy Klubu Gaja.

Nie trzeba się bać o wyżywienie – zapewni je zaplecze gastronomiczne, gotowe na wydawanie kilkudziesięciu tysięcy posiłków dziennie, a wegetarianie (i nie tylko) będą mogli zakosztować indyjskich pyszności przygotowanych przez członków Pokojowej Wioski Kryszny.

Bezpiecznie z patrolem

Na Woodstocku bezpieczeństwa, jak co roku przypilnuje Pokojowy Patrol, którego "funkcjonariusze" zostali przeszkoleni w udzielaniu pierwszej pomocy. Poza tym nad zdrowiem wszystkich imprezowiczów czuwać będą obecni w punktach reanimacyjnych lekarze.

Jak dojechać na Woodstock? Można zabrać się z paczką znajomych autem – miejsca parkingowe zapewnione, albo pociągiem. PKP zorganizuje dodatkowe kursy do Kostrzyna.

Organizatorem imprezy jest jak zawsze Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Koncert jest formą podziękowania za udział w finale WOSP. Nie jest jednak finansowany ze środków zebranych podczas finału – te w całości trafiają na zakup sprzętu medycznego. Kasa na Woodstock znalazła się dzięki całorocznym darowiznom, pieniądzom sponsorów i sprawnemu zarządzaniu środkami fundacji. Pojawiający się na scenie artyści grają za darmo. Dostają jedynie po 100 zł, jako zwrot kosztów wyżywienia i dojazdu.

http://vrinda.net.pl

Wydrukowano z portalu Vrinda.Net.pl

Adres tego artykułu w Internecie:
http://vrinda.net.pl/wiadomosci/news.php?lin=&str=2&ser=wiadomosci&sek=prasa&id=1224

Copyright 1999-2019 by Vrinda.Net.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt graficzny i wykonanie Dharani Design.

Vrinda.Net.pl