Vrinda.Net.pl - Portal polskiej społeczności Vaisnava
czwartek, 25 kwietnia 2019

Jeszcze żywy karp
Vrinda, 15.12.2003 – Redakcja

Od pięciu lat Klub Gaja organizuje wykupywanie karpi przed świętami którym, darowujemy wolność. 22 grudnia 2003 roku o godzinie 12.00 na placu przed Halą Mirowską, Klub Gaja organizuje wydarzenie podczas którego, będą wykupywane karpie które zostaną następnie wypuszczone na wolność do jeziora.

To, co wydarza się na ulicach naszych miasta tuż przed świętami Bożego Narodzenia nie tylko jest okrutne, ale także niezgodne z obowiązującym w Polsce prawem. Zgodnie z ustawą "O ochronie zwierząt" zabijanie karpi w miejscach publicznych, na oczach dzieci i młodzieży jest niedozwolone. Uśmiercanie tysięcy ryb, które są żywymi stworzeniami na oczach ludzi nie może być tłumaczone tradycją, gdyż sposób pozbawiania ich życia jest sprawą organizacji, a nie tradycji. W niektórych sklepach karpie żywcem pakowane są do worków foliowych, zawijane ceną i tak sprzedawane. Nie pozwólmy na niezgodne z prawem traktowanie zwierząt. Nie zabijajmy karpi na oczach dzieci.

Wielkie Serce dla Zwierząt Redakcja \"Mojego Psa\" i Stowarzyszenie Przyjaciół Braci Mniejszych ogłaszają wielki plebiscyt, Wasze głosy zdecydują, kto zostanie laureatem nagrody Serce dla Zwierząt. Jednym z dziesięciu kandydatów jest Jacek Bożek, założyciel i lider Klubu Gaja.

Głosujcie na Jacka Bożka wysyłając do 15 stycznia 2004 roku SMS-y pod numer 7101 o treści: MP B. (koszt SMS 1zł + VAT).

Wśród uczestników plebiscytu organizatorzy rozlosują cyfrowy aparat fotograficzny Minolta.

Prosimy o rozpowszechnienie tej informacji.

http://vrinda.net.pl

Wydrukowano z portalu Vrinda.Net.pl

Adres tego artykułu w Internecie:
http://vrinda.net.pl/zdrowie/news.php?lin=&str=2&ser=zdrowie&sek=wegetarianizm&id=924

Copyright 1999-2019 by Vrinda.Net.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt graficzny i wykonanie Dharani Design.

Vrinda.Net.pl