kryszna, kriszna, hare, reinkarnacja, indie, festiwal, ISKCON, vaisnava, wschód, religia, sekta, joga, bóg, budda, jezus, duchowość, yoga, wegatarianizm, portal, taniec indyjski, kamasutra
    sobota, 25 maja 2019 
    

Od Redakcji

Współpraca

Kontakty

Autorzy

Katalog stron WWW

Chat Vrinda.Net.pl

Bazar

Newsletter

Pogoda

Komentarze

Forum


Sonda
Czym dla Ciebie jest Hare Kryszna?
Niebezpieczną sektą
Przejściową modą z Ameryki
Grupą nieszkodliwych dziwaków
Jedną z wielu religii
Autentyczną ścieżką prowadzącą do Boga
Nie mam zdania

Powered by PHP

Powered by MySQL


Sotiko - Internet dla Ciebie!


Znalazłeś błąd lub niedziałający link? Napisz do webmastera.
Bazar Vrinda.Net.pl


Nektar Instrukcji On-lineChat Vrinda.Net.pl — Pomoc


Podstawy

Przed wejściem na chat musisz wybrać identyfikator zwany nickiem, pod którym będziesz dla innych widoczny. Wybierz go mądrze, ale nie przekombinuj – nick powinien być krótki i czytelny – stosowanie długich nazw jest bardzo niewygodne dla innych użytkowników. Najlepiej używać imienia, przydomku, którym nazywają nas znajomi i przyjaciele lub imienia duchowego.

Widok ogólny pokoju Vrinda.Net.pl


Chatujemy w 'pokoju' Vrinda.Net.pl (1). Na ekranie w dużym oknie (2) w czasie chatowania wyświetlane są wypowiedzi wszystkich osób, które weszły do tego 'pokoju'. Pisząc wypowiedzi należy je wpisywać w wąski pasek poniżej okna z wypowiedziami uczestników (3). Po wpisaniu textu naciśnij enter żeby wysłać wiadomość, która pokaże się w oknie głównym chatu (2).

Jeżeli chcesz rozmawiać z inną osoba prywatnie możesz otworzyć rozmowę priv. Rozmowę na privie widzisz tylko Ty i osoba, do której piszesz. Nikt nie będzie wam również przeszkadzać gdyż rozmowa prywatna prowadzona jest w osobnym oknie. Aby rozpocząć taką rozmowę, należy kursorem myszy zaznaczyć w oknie z imionami uczestników (4), imię osoby, do której chcemy napisać. Następnie kliknąć ikonę z chmurką rozmowy (5) – poniżej listy uczestników szare kółeczko z chmurka, pierwsze po lewej stronie. Otworzy się wtedy nowe, mniejsze okno rozmowy prywatnej (6).

Okno rozmowy prywatnej


Jeżeli w pokoju, do którego wszedłeś, nikogo nie ma lub nikt się nie odzywa – nie zrażaj się. Po prostu poczekaj chwile lub wróć za jakiś czas, a na pewno spotkasz kogoś ciekawego.

Sposób, w jaki zostaniesz powitany przez osoby przebywające w pokoju (możesz także zostać zignorowany) zależy od użytkowników. Nie wstydź się napisać powitania wszystkich po wejściu do pokoju.

Przyjrzyj się przez chwilę jak wygląda rozmowa w pokoju i w jaki sposób jest prowadzona. Jeżeli Ci się podoba to spróbuj się spokojnie włączyć w rozmowę, bez narzucania się innym uczestnikom.
Jeżeli chatujesz po raz pierwszy raz to pamiętaj, że:

• Bycie nowym na chacie to nic złego. Nie wstydź się, że jesteś tu nowy. Każdy kiedyś zaczynał. Operatorzy tego pokoju są otwarci i przyjacielscy – na pewno pomogą Ci zaznajomić się z chatem.

• Nie wahaj się rozmawiać prywatnie lub opuścić chata. Nie każdą rozmowę warto podtrzymywać. Korzystaj z możliwości ignorowania uciążliwych użytkowników (7).

• Wszelkich dodatkowych informacji możesz szukać na stronie PolChatu (www.polchat.pl/pomoc/uzytkownik.html) – tam także znajduje sie obszerna sekcja pytania-odpowiedzi, przeczytaj je wszystkie (www.polchat.pl/pomoc/faq.html).


Bezpieczeństwo

Strzeż swojej prywatności! Niezależnie do swojego wieku i płci nie powinieneś otwarcie podawać na chacie żadnych informacji osobistych, a zwłaszcza adresu, numeru telefonu czy numeru karty kredytowej. Jeżeli chcesz komuś podać takie informacje, to lepiej skorzystaj z poczty elektronicznej lub rozmowy prywatnej.

Pamiętaj, że nie rozmawiasz z komputerami, ale z ludźmi posiadającymi różne osobowości, nastroje i uczucia, którzy wykorzystują komputery do komunikowania się. Nigdy, przenigdy, nie podawaj swoich haseł do kont pocztowych, czy do wewnętrznych sieci, do których masz dostęp. Niektórzy użytkownicy mogą się podszywać pod administratorów lub osoby upoważnione do zbierania takich informacji. NIE wierz im! Natychmiast powiadom nas o takim zachowaniu innego użytkownika.


Chatowa etykieta

Wyobraź sobie, że wchodzisz do pokoju chatowego, w którym właśnie trwa niezła rozmowa. Nikogo nie znasz, wszyscy są dla Ciebie obcy i mają niewiele z Tobą wspólnego – są starsi lub młodsi, mają różne zainteresowania. Jak się wobec nich zachowasz? Najlepiej tak samo jak zachowałbyś się gdyby stali przed Tobą żywi ludzie. Zachowaj więc w kontakcie z nimi kulturę osobistą i etykietę Vaisnava.

Nie martw się literówkami. To normalne, że człowiek szybko pisząc, myli klawisze. Takie pomyłki mogą być bardzo zabawne i mogą pobudzić rozmowę i pchnąć ją na nowe tory. Jeżeli zaczniesz sprawdzać wszystko, co piszesz, to będziesz pisać za wolno i zepsujesz całą zabawę. Twoja odpowiedź może przyjść za późno i całą rozmowa w tym czasie pójdzie już zapewne w innym kierunku.

W realnym (niewirtualnym) świecie zdarzają się ludzie natarczywi i nieprzyjemni. Tak samo jest na chacie. Takich ludzi powinno się traktować z humorem. Złoszczenie się na nich to czysta strata energii. Najlepiej ich ignorować.

Większość chatujących to mili ludzie.

Jeżeli zadajesz pytanie, odpowiadasz na czyjeś pytanie lub komentujesz czyjąś wypowiedź to najlepiej zacznij od nicka osoby, do której się zwracasz np. 'Dharani > masz rację'.

Skracanie czyjegoś nicka nie jest niczym złym. Zamiast Anna_Mataji możesz napisać np. AM o ile będzie to jasne dla innych chatujących.

Nie podawaj się za innych użytkowników. I tak zostaniesz zdemaskowany. A co jeżeli Ciebie ktoś oszuka? Nie będzie Ci miło... Pamiętaj, że istnieje możliwość posługiwania się jako nickiem który możesz zarejestrować na stronie PolChatu – www.polchat.pl/rejestracja/. Wtedy nikt się pod Ciebie nie podszyje. Osoby, które posługują się zwykłym nickiem chwilowym mają dodany przed nim znak tyldy (~). Jeżeli rozmawiasz z kimś o pseudonimie '~Królik' musisz liczyć się z tym, że osoba ta może podszywać się pod Twojego znajomego – prawdziwego 'Królika'.


Nie rób tego

Nie wpisuj na raz wielu linii wypowiedzi rozdzielonych Enterem. To przeszkadza innym użytkownikom.

Napastliwe, obelżywe i rasistowskie wypowiedzi oraz groźby pod adresem innych chatujących są absolutnie wykluczone. Mogą one doprowadzić do pozbawienia Cię dostępu do chata, a nawet do postępowania sądowego.

Pisanie samymi DUŻYMI LITERAMI to błąd. Większość ludzi uważa taką wypowiedź za krzyk i jest to niegrzeczne. Taki tekst źle się czyta, a ekran przewija się zbyt szybko. Od czasu do czasu można użyć dużych liter dla podkreślenia wypowiedzi.

Przestrzegaj reguł pokoju. Ten pokój jest dedykowany tematyce Vaisnava więc trzymaj się tego założenia. Okazjonalnie administrator może narzucić w głównym oknie chata temat rozmowy, który będzie widoczny dla wszystkich obecny osób oraz dla tych, które dopiero dojdą.

Bądź miły – pamiętaj, że inni chatujący mogą być twoimi sąsiadami. Pamiętaj też, że wśród nich może być administrator chatu.

Nie udawaj kogoś innego. Podszywanie się pod innych chatujących jest poważnym wykroczeniem. Inni chatujący nie będą Cię lubić. Administratorzy też.

  Chat Vrinda.Net.pl     Stali bywalcy     Regulamin     Rejestracja  
 
  Redakcja     Współpraca     Kontakt     Newsletter     Statystyki  
| |   Ustaw jako stronę startową   |   Poleć nas znajomemu   |
 
 

Copyright 1999-2019 by Vrinda.Net.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt graficzny i wykonanie Dharani Design.

Vrinda.Net.pl
 
Strona startowa Vedanta OnLine Katalog stron WWW